Z konání Česko-ázerbájdžánského ekonomického fóra

cs

Při příležitosti 4. zasedání Česko-ázerbájdžánské mezivládní komise pro ekonomickou spolupráci se dne 3. března 2023 konalo v Praze setkání představitelů ázerbájdžánské delegace se zástupci českých firem. Akci v gesci MPO ČR spoluorganizovala Česká komora pro obchod se státy Východní Evropy a Střední Asie a SP ČR.

Jednání fóra zahájili náměstek ministra ekonomiky Ázerbájdžánu pan Sahib Mammadov a náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR pan Petr Třešňák. Oba ve svých vystoupeních potvrdili zájem o rozvoj spolupráce v řadě odvětví, včetně energetiky a ochrany životního prostředí s důrazem na problematiky ochrany a využití vodních zdrojů.

Ve svém pozdravném projevu předseda představenstva a generální manažer České komory pro obchod se státy Východní Evropy a Střední Asie František Masopust připomenul řadu podnikatelských misí s vysokými státními představiteli v období před pandemií Covidu a zdůraznil potřebu v těchto aktivitách pokračovat i nadále. V obdobném duchu hovořil i moderátor konference, ředitel zahraničního úseku SP ČR.

V další části fóra vystoupili se svými prezentacemi představitelé významných ázerbájdžánských institucích jako je AZPROMO (Exportní a investiční agentura), Volné ekonomické zóny Alat, Agentury pro rozvoj malých a středních podniků a další. Prezentace ázerbájdžánských subjektů naleznete v příloze.

Oboustranný zájem o spolupráci potvrdil, že Ázerbájdžán může sehrát významnou úlohu při pronikání českých firem na trhy této oblasti.

AZPROMO.pptx

AZERSU.pptx

4SIM.pdf

SMB.pptx

Zpracovávám...

ZAUJALA VÁS NAŠE ČINNOST?

Myslíte si, že by zrovna váš podnik měl být členem? Neváhejte nás kontaktovat!